به اهتمام گروه زبان و ادبیات عربی دانشگاه سمنان و با همکاری انجمن ایرانی زبان و ادبیات عربی کشور؛

دومین همایش ملی کارآفرینی و تجاری سازی رشته زبان و ادبیات عربی در دانشگاه سمنان برگزار می‌گردد

دومین همایش ملی کارآفرینی و تجاری سازی رشته زبان و ادبیات عربی با تمرکز بر حوزه ترجمه متون پزشکی عربی و گردشگری سلامت در دانشگاه سمنان برگزار می‌گردد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه سمنان دکتر سیدرضا میراحمدی دبیر علمی دومین همایش ملی کارآفرینی و تجاری سازی رشته زبان و ادبیات عربی با اعلام این خبر افزود: از جمله اهداف این همایش ملی که با همکاری انجمن ایرانی زبان و ادبیات عربی برگزار می‌گردد، توجه به میراث کهن اسلامی ایرانی و ارتباط آن با رشته زبان و ادبیات عربی، تقویت ارتباط دانشجویان و دانش آموختگان رشته با جامعه و صنعت و معرفی زمینه‌های شغلی جدید برای دانش آموختگان رشته است.

دکتر میراحمدی با اشاره به محورهای همایش اعلام کرد: کاربرد زبان عربی در گردشگری سلامت، نقد آثار ترجمه شده پزشکی از زبان عربی، چالش‌های معادل‌یابی اصطلاحات پزشکی عربی، ابتکارات مؤلفان و مترجمان پزشکی تمدن اسلامی، معرفی نسخه‌های خطی و چاپی عربی پزشکی و طب اسلامی، واژه‌نامه‌نگاری و فرهنگ لغت نویسی پزشکی در حوزه زبان عربی و کاربردهای معاصر زبان عربی در حوزه پزشکی و چشم‌اندازهای آینده از جمله محورهای این همایش است.

دبیر علمی دومین همایش ملی کارآفرینی و تجاری سازی رشته زبان و ادبیات عربی خاطر نشان کرد اساتید و پژوهشگران کشور می‌توانند تا 15 دی‌ماه 1401 مقالات و پژوهش‌های خود را به این همایش ثبت شده در ISC از طریق سایت و ايميل همایش (arabic(AT)semnan.ac.ir) ارسال نمایند.

دکتر میراحمدی افزود: این همایش 15 اسفندماه 1401 به میزبانی دانشگاه سمنان برگزار خواهد شد و مقالات برگزیده همایش در مجله علمی و بین المللی دراسات في اللغة العربية وآدابها و مجله الجمعية العلميّة الإيرانيّة للغة العربية وآدابها به چاپ خواهد رسید.

شایان ذکر است نخستین همایش ملی کارآفرینی و تجاری سازی رشته زبان و ادبیات عربی نیز زمستان 1393 به میزبانی دانشگاه سمنان و با حضور اساتید و پژوهشگران بسیاری از سراسر کشور برگزار گردید که در آن گروه زبان و ادبیات عربی این دانشگاه به عنوان دبیرخانه دائمی کارآفرینی و تجاری سازی رشته زبان و ادبیات عربی انتخاب گردید و مصوبات نخستین دوره همایش باعث تغییرات مثبت زیادی بر رشته زبان و ادبیات عربی در سطح کشور گردید.

کلمات کلیدی
علی ضیغمی
تهیه کننده:

علی ضیغمی

تصاویر

 -

0 نظر برای این محتوی وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *